Dzień dopiero się rozpoczął, a Ty już nie masz na nic ochoty. Najchętniej zostałabyś pod kołdrą przez cały dzień. Każdy, nawet najmniejszy wysiłek sprawia, że jedyne o czym marzysz to łóżko i długi sen. Jednak nawet odpoczynek nie dodaje Ci siły. Uważaj, to może być objaw wielu poważnych chorób!
„Nie mam siły”
Powtarzasz te słowa, mimo, że przez cały dzień nie robiłaś nic, co było męczące i ciężkie dla Twojego organizmu. Wiesz, że wcześniej czułaś się lepiej, nawet jeśli spędzałaś dzień w biegu i pośpiechu. Co tak naprawdę Ci dolega? Czy powinnaś się martwić? A może to tylko tymczasowe osłabienie? Zapomnij o usprawiedliwianiu się i koniecznie zacznij od obserwacji swojego organizmu.
B + D, czyli jakich witamin może Ci brakować
Łykanie witamin w tabletkach czy rozpuszczanie tabletki musujące z multiwitaminą – to nie wystarcza, a nawet szkodzi. Jak często jesz owoce i warzywa? Czy również w okresie jesienno-zimowym pamiętasz o tym, że należy jeść przynajmniej 5 porcji owoców i warzyw? Na to pytanie większość kobiet odpowiada „nie”. Stres, szybkie tempo życia i wieczny brak czasu, to główne przyczyny zapominania o swoim zdrowiu. Jak to zmienić? Witaminy!
Witaminy z grupy B
Witaminy z grupy B odpowiedzialne są za układ nerwowy, koncentrację, zapamiętywanie, a przede wszystkim zwalczają zmęczenie i wzmacniają układ odpornościowy. Gdzie występują? W prawie każdym produkcie pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Niestety witaminy z tej grupy szybko wypłukują się z organizmu i dlatego doprowadza to do ich niedoboru, a w rezultacie do uczucia zmęczenia.
WITAMINA B1 – ziemniaki, wieprzowina, orzechy, nasiona, fasola
WITAMINA B2 – mleko, jogurty, sery, jaja, drób
WITAMINA B3 – ryż, nasiona, drób, rośliny strączkowe, wątróbka
WITAMINA B5 – suszone owoce, chleb pełnoziarnisty
Również niedobór witaminy D i C prowadzi do zmęczenia. Koniecznie zrób sobie badanie krwi, a dowiesz się czego brakuje w Twoim organizmie!
Na następnej stronie dowiesz się więcej!