W Polsce przybywa singli. Według danych GUS w pojedynkę żyje już co piąty Polak*. Oznacza to, że życie singla z konieczności lub z wyboru prowadzi aż 7 milionów mieszkańców naszego kraju. Można być pewnym, że przynajmniej część z polskich singli będzie chciała spędzić 15 lutego – Dzień Singla – w niebanalny, kreatywny sposób. Sprawdzamy, jak w tym roku możemy celebrować „Antywalentynki”.
Zakupy i przyjaciele
Chińska platforma zakupowa Alibaba co roku, podczas narodowego Dnia Singla, oferuje osobom samotnym specjalne zniżki. Chińscy konsumenci, często udający z tej okazji osoby samotne, zaopatrują się tego dnia właściwie we wszystko, począwszy od produktów spożywczych, a skończywszy na sprzęcie AGD. Jedyną przeszkodą dla polskich singli-zakupoholików może być… dzień obchodów święta. Chińczycy celebrują bowiem Dzień Singla nie 15 lutego, ale 11 listopada. Przyda się więc krótki research internetowy, który podpowie nam, w jakich miejscach możemy znaleźć atrakcyjne promocje.
Aby spędzić Dzień Singla zabawnie i niestandardowo, warto też zaprosić grupę znajomych na nietypowy posiłek . Przykładowo, kilka gdańskich i warszawskich restauracji oferuje tego dnia singlom i ich towarzystwu niebagatelne rozrywki: „ustrzelenie” swojej byłej lub byłego podczas gry w rzutki, zmagania sportowe na konsoli, karaoke, a także nietypowe menu, zawierające takie potrawy jak „Krwista zemsta”, „Żebro Adama” oraz ogromne burgery – single przecież nie muszą być na diecie, szczególnie podczas obchodów swojego święta.
Co jednak, jeśli w naszej miejscowości nie znajdziemy podobnych rozrywek? Warto wtedy zorganizować spontaniczny, jednodniowy wyjazd. Wystarczy odpowiednio się spakować, przeczesać Internet w poszukiwaniu promocyjnych ofert biletów oraz pamiętać o przysługujących nam zniżkach (szczególnie jeśli jest się studentem). Ciekawym pomysłem jest także przejrzenie programów oferowanych przez instytucje finansowe, dzięki którym możemy korzystać z większej liczby atrakcji bez nadwyrężania singlowego budżetu – Dzięki programom typu moneyback można otrzymać zwrot kosztów za część z wydatków poniesionych na podróże i rozrywkę – kupno biletów lotniczych, wypożyczenie samochodu czy wizytę w restauracji – mówi Agnieszka Czerniawska, ekspert eurobanku.