Posiłkiem uzupełniającym jest podwieczorek, podczas którego możesz sobie zaserwować mleczny koktajl, świeże owoce i warzywa lub świeżo wyciskane soki.
Kolację najlepiej zjeść na 2 godziny przed snem. Nie ma sensu głodzić się od godziny 18, jeśli zasypiasz o 22. Warto jednak zadbać, by był to posiłek lekkostrawny i niezbyt obfity. Podczas kolacji zrezygnuj z makaronów, ryżu, kasz czy pieczywa. Lepiej zastąpić je sałatką czy surówką z gotowaną rybą bądź mięsem.
Jeśli zależy Ci na tym, by zdrowo się odżywiać zrezygnuj z kolorowych i słodkich napojów gazowanych, słodzonych soków czy syropów owocowych. Ogranicz także jedzenie fast-foodów, czyli wszelkich kebabów, frytek, hamburgerów, hot-dogów, a także chipsów i innych słonych przekąsek. Niezdrowe i mające zgubny wpływ na naszą przemianę materii są także wszelkie „5-minutówki”, czyli zupy i sosy w torebkach lub słoikach.
Dla lepszego samopoczucia warto zrezygnować z tłustych wędlin, pasztetów, serków topionych. Znak „STOP” należy umieścić także na wszystkich słodyczach, kremach czy masłach czekoladowych i słodkich płatkach śniadaniowych. Zamiast białego pieczywa i słodkich wyrobów cukierniczych wybieraj te z mąki pełnoziarnistej, jak najmniej przetworzonej.
Na następnej stronie przeczytasz, co możesz jeść do woli