W zależności od głębokości na jaką złuszczamy skórę peelingi dzielimy na:
- Powierzchowne – działają na powierzchni naskórka ( warstwa rogowa)
- Średnio głębokie –działają na powierzchni warstwy ziarnistej, częściowo kolczystej
- Głębokie- złuszczanie aż do warstwy siateczkowatej w skórze właściwej
Peelingi zarówno do użytku profesjonalnego jak i domowego zawierają substancje, które rewitalizują, rozjaśniają, napinają, ujędrnianą oraz odmładzają skórę.
Najskuteczniejsze działanie wykazują zabiegi złuszczające wykonywane w gabinecie dermatologicznym lub kosmetycznym, które charakteryzują się wysokim stężeniem zastosowanych preparatów oraz głębokim działaniem złuszczającym na warstwy skóry. Ze względu na działanie złuszczające w głębszych warstwach naskórka, sięgając do skóry właściwej zabiegi wykonywane w gabinetach umożliwiają: zniwelować defekty skóry oraz choroby skóry, odmładzają i wygładzają skórę dodając jej blasku. Zabieg złuszczający zwiększa przepływ krwi oraz pobudza warstwę podstawną do produkcji nowych komórek, dzięki czemu skóra szybciej się regeneruje.
W przypadku skór naczyniowych zmniejszają rumień i uszczelniają ściany naczyń krwionośnych. Dodatkowo peelingi znajdują szerokie zastosowanie w rozjaśnianiu przebarwień, posłonecznym starzeniu skóry oraz wykazują działanie oczyszczające, przeciwzapalne, łagodzące oraz sebostatyczne.
W przypadku zastosowania peelingów w pielęgnacji domowej uzyskamy powierzchowne złuszczanie skóry. Skóra będzie odświeżona, dokładniej oczyszczona, wymasowana i nabierze ładniejszego i zdrowszego kolorytu. Dzięki systematycznemu zastosowaniu peelingów z drobinkami złuszczającymi lub peelingów enzymatycznych substancje czynne zawarte w kremach będą lepiej się wchłaniały i działały.
Na kolejnej stronie dowiedz się więcej!