1. Rozmiar – podczas przymierzania zwróć uwagę na rozmiar. Zbyt obcisłe spodnie i wylewające się „boczki” nie wyglądają najlepiej i deformują sylwetkę. Najlepszym wyborem będą spodnie o klasycznym, prostym kroju.
2. Transparentna odzież w pracy – unikaj ubrań przez które widać bieliznę. Ubiór tego typu to bardzo nieprofesjonalny wybór. Radzimy wybierać koszule zrobione z materiałów dobrej jakości, które nie eksponują tego, co jest pod ubraniem.
3. Dekolt + mini spódniczka – bez względu na okoliczność takie połączenie to nie najlepszy wybór zgodnie z zasadą „ co za dużo, to nie zdrowo”. Jeśli zdecydowałaś się ubrać spódniczkę to rekomendujemy by zamienić długość z „mini” na „midi” oraz całkowicie zrezygnować z dekoltu.
4. Zwierzęce printy – jeśli jesteś amatorką/em motywów zwierzęcych na ubraniach to radzimy zostawić tego typu propozycje na wyjścia poza pracą, są dość prowokacyjne. Proponujemy klasyczne, stonowane kolory jak: granat, beż, biel czy czerń.
5. Nadmiar biżuterii – w uzupełnieniu stroju nie należy przesadzać z dodatkami typu biżuteria, szczególnie „bijące” w oczy złoto czy srebro. Jeśli chcemy i lubimy nosić biżuterię, na rozmowę o pracę powinniśmy wybrać np. skromny łańcuszek lub bransoletkę.
6. Wystająca bielizna – unikaj fasonów, które w jakikolwiek sposób odsłaniają bieliznę. Ubiór powinien być dobrany starannie i nic nie powinno z niego wystawać, odbiera to elegancję i szyk.
7. Sandały – stanowczo odradzamy, na rozmowę kwalifikacyjną najlepiej wybrać pełne obuwie bez względu na to jaka jest pogoda, dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn.
8. Garnitur – jest to najbardziej odpowiedni strój na rozmowę o pracę dla mężczyzny. Najlepiej jeśli będzie on w kolorach granatu, szarości lub czerni.
9. Obuwie – kobietom i mężczyznom polecamy wybór klasycznych fasonów, najlepiej w kolorze czerni. W przypadku obuwia damskiego zalecamy buty na obcasie o średniej wysokości.
10. Męska koszula – powinna mieć długi rękaw oraz stonowane pastelowe kolory.